پایگاه‌های ما

 

پایگاه مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی
 پایگاه اینترنتی مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی در سال  ١٣٧٩  و به منظور معرفی فعالیت‌ها، محصولات و نرم‌افزارهای مركز راه‌اندازی شد. این پایگاه در موضوعاتی مانند: معرفی مرکز و زیرمجموعه‌های آن، معرفی نرم‌افزارهای مرکز، ارائه اخبار و اطلاعات جدید مرکز، دریافت کد فعال‌سازی نرم‌افزارهای مرکز، ارائه پرسش و پاسخ مربوط به محصولات مرکز، انجمن کاربران نور و... فعالیت می‌کند.
آدرس اينترنتی : http://www.noorsoft.org

 

 

پایگاه مجلات تخصصی نور
 این پایگاه در سال  ١٣٨۴  و با هدف ایجاد بانک اطلاعاتی گسترده از مجلات حوزۀ علوم اسلامی و انسانی، پایه‌ریزی شده و در بردارندۀ هزاران شماره‌مجله در صدها عنوان از مجلات کهن تا امروز است. این پایگاه علاوه بر عرضه و امکان ذخیره‌سازی مجلات به صورت تمام‌‌متن و تمام‌تصویر، قابلیت‌هایی چون: جستجو، نقد، برگزیدن، مدیریت مقالات و نیز اطلاعات مربوط به صاحبان آثار را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.
آدرس اينترنتی : http://www.noormags.ir
 

پایگاه کتابخانه دیجیتال نور
 این پایگاه در سال ۱۳۸۵ و با هدف عرضۀ کتاب‌های تخصصی حوزۀ علوم اسلامی و انسانی بر روی شبکه جهانی اینترنت راه‌اندازی شده و در بردارندۀ هزاران جلد از منابع ارزشمند علوم اسلامی در موضوعاتی همچون: علوم قرآن و تفسیر، علوم حدیث، ادعیه و زیارات، تاریخ و سیره، فقه، اصول، اخلاق و عرفان و ... است و از قابلیت‌های منحصربه‌فرد پژوهشی برخوردار است.
آدرس اينترنتی : http://www.noorlib.ir

 

پایگاه متن‌کاوی
 سایت گروه متن‌کاوی با هدف برقرای ارتباط با مؤسسات دیگر و همچنین پژوهشگران و دانشمندان حوزۀ متن‌کاوی ایجاد شده است. در این سایت، اخبار آخرین دست‌آوردهای مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی به‌علاوۀ ابزارها و دادگان‌های تولیدی این مرکز و همچنین مقالات چاپ‌شده پژوهشگران متن‌کاوی مرکز ارائه شده است.
آدرس اينترنتی : http://textmining.noorsoft.org

 

پایگاه سمیم نور
 سمیم نور به عنوان نخستین سامانۀ مشابه‌یاب متون فارسی، در سال ۱۳۹۳ فعالیت خود را آغاز کرد. هدف از تأسیس این سامانه، بررسی میزان مشابهت متون به منظور پیشگیری از ارتکاب تقلب در انواع پژوهش و در نتیجه کمک به سلامت تولید علم، به‌ویژه در حوزۀ علوم انسانی است. «سمیم نور»، مقالات، پایان‌نامه‌ها و متون ارائه‌شده از سوی کاربران را با استفاده از فنون مشابهت‌یابی با حجم انبوه اطلاعات متنی در اختیار مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (اعم از مقاله، کتاب و سایر متون) می‌سنجد و ضمن یافتن عبارات مشابه، امکان مقایسۀ متون با یکدیگر را فراهم می‌سازد.
آدرس اينترنتی : http://www.samimnoor.ir

© ۲۰۱۸ CRCIS All Rights Reserved.‎