سبد خرید شما

اطلاعات داده

حجم: نامشخص
فرمت: نامشخص
وضعیت دریافت: برون سازمانی

پیکره فارسی تحلیل احساس سِنتی‌پِرس

معرفی: 

پیکرۀ سِنتی‌پِرس شامل مجموعه‌ای از جملات فارسی با برچسب‌های حاوی بار معنایی است که در پردازش زبان طبیعی و به طور مشخص در زمینۀ تحلیل احساس یا عقیده‌کاوی کاربرد دارد. با توجه به ویژگی‌های این پیکره، می‌توان آن را در نوع خود اولین پیکرۀ تحلیل احساس برای زبان فارسی با چنین مشخصاتی به شمار آورد. گفتنی است که دامنۀ جملات موجود در پیکره مربوط به حوزۀ کالاهای دیجیتال است. همچنین این پیکره شامل جملاتی، هم به صورت رسمی و هم به صورت نوشتاری عامیانه یا غیررسمی است. پروژۀ توسعۀ این پیکره ادامه دارد و پیکرۀ حاضر که تحت عنوان بخش اول کار ارائه شده است مشتمل بر حدود ۱۱۰۰ جملهٔ برچسب‌خورده است. این پیکره در گروه پردازش زبان طبیعی دانشگاه گیلان تولید شده است.

*اطلاعات ارجاع: 

Hosseini, P.‎, Ramaki, A.‎ A.‎, Maleki, H.‎, Anvari, M.‎, & Mirroshandel, S.‎ A.‎ (2018)‎.‎ SentiPers: A Sentiment Analysis Corpus for Persian.‎ arXiv preprint arXiv:1801.‎07737. (دریافت)

سایر مستندات: 

حسینی، پ. و دیگران. (۱۳۹۳). پیکرۀ فارسی تحلیل احساس سِنتی‌پِرس. ارائه‌شده در سومین همایش ملی زبان‌شناسی رایانشی، تهران: دانشگاه صنعتی شریف.

اطلاعات انتشار:

ناشر
دانشگاه گیلان
شرایط استفاده

جهت دسترسی به این مجموعه می‌توانید درخواست خود را با ذکر مقطع تحصیلی/موقعیت فعلی، دانشگاه/مؤسسه/شرکت/سازمان مربوطه و هدف استفاده از مجموعه به آدرس ایمیل pdr.hosseini[at]gmail[dot]com (پدرام حسینی) ارسال کنید.

مجوز
اختصاصی
تاریخ ثبت در پیکره‌گان
۱۳۹۴-۰۴-۲۳
تاریخ آخرین تغییر
۱۳۹۷-۰۹-۲۴
شناسه
D3940423a
آمار بازدید
۴۷۲۵

© ۲۰۱۸ CRCIS All Rights Reserved.‎